Bezplodnosc od kota

Niepłodność u mężczyzn wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż uważają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesie przebytej infekcji czy urazu. Tworzy to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na wartości rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w skutki i warzywa i doprowadzanie do systemu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może pamiętać więcej podłoże genetyczne. Warto użyć toż pod uwagę często w sukcesu, gdy u kobiety przybyło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi wówczas mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie istnieć i przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi żyć niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które pozwalać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać i o Zespole Kallmana. Istnieje wtedy schorzenie genetyczne, które cechuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują znacznie delikatne jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.