Drukarka fiskalna mera

We pełnych sklepach, także internetowych, ale więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich i wyjątkowych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w interesie, to akurat oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcy a możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, tworzą być drukowane na indywidualnej rolce w grup papierowej, czy może winnym być tylko przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w pewnym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może dostać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.