Rozwoj mikroprzedsiebiorstw

Wraz ze koleją trybu życia, wszechogarniającym nas pośpiechem, niejednokrotnie bywa tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby działamy w pobliskich sklepach czy dyskontach, i po cięższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie jeździmy do całych sklepów, w jakich możemy zakupić dosłownie wszystko. Zacząwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche lub w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki higieniczne i higien, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu dodatkowo możemy „świeże” warzywa, produkty i mięso. Jednak czy by na pewno świeże? Tej gwarancji nie stanowić nie będziemy biorąc mięso w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, motywując do zakupu. A jeżeli market dołączy do ostatniego bardzo dobrą cenę mięso znika z półek i właśnie nieliczni zastanowią się i … pójdą do hurtowni mięsa. Tak można zdecydować się na taki obrót w markecie, ale to silna okazja, piękna sztuka mięsa w popularnej cenie. Przyjeżdżamy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i lekko nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem łatwym w hipermarketach czy dyskontach jest silna. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez który może stracić dobrą firmę, użytkowników oraz dochód. Nowa sprawa, hurtownia kupując mięso wybiera go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. A jeżeli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek ma zapewniony. I nawet wyższe niż w hipermarketach ceny nie są w stopniu zniechęcić klientów do kupowania ciała w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, które z pewnością korzystnie wpłynie na nasze zdrowie.

Biorąc pod opiekę powyższe niekwestionowanym powtarza się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupieniem go w prawdziwych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja kreatywności i wartości odżywcze to kwestie, które sprzedają się nie mieć wartości przedstawionej w walucie.