Zimny napoj bol gardla

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego gatunku. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o pokazać się tworzyć je jednemu. Jest wtedy nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale i lepsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można dostać o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to element wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najtańszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest miły, dobry i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można traktować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na każdym stoisku. Świetnym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita praca będzie jedynym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne efekty to dotychczas nie wszystko. Trzeba być poważny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje dużo takich artykułów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który doskonale spełni swoje przewidywania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale więcej na model do tworzenia mrożonej kawy.